Mes KURIAME
Vietą, kurioje vaikams emociškai saugu augti ir mokytis savo tempu.
Mes VERTINAME
Vaiko individualią patirtį, pasaulio pažinimą eksperimentuojant.
Mes TIKIME
Kad vaiką augina jo šeima, bendruomenė, kultūrinė aplinka.

2018-02-13 Žėima, žėima, biek iš kėima!

,,Jeigu dar kas nors nežino, eisim šiandien kepti blynų...“

Užgavėnės – žiemos palydų ir grįžtančio pavasario šventė. Pasipuošę įvairiomis kaukėmis ir išsidažę veidus, garsiai triukšmaudami, grodami, dainuodami, ,,Drugelių“ grupės vaikai su auklėtojomis ir muzikos vadove Užgavėnių dieną pradėjo nuo persirengėlių eitynių po grupes ir kartu kvietė visus į salę švęsti Užgavėnių. Linksmai sukdamiesi rateliuose ir dainuodami žemaitiškas dainas, vaikai susipažino su pagrindiniais Užgavėnių šventės personažais, burtais, draudimais, spėliojimais. O šventės kulminacija tapo Lašininio ir Kanapinio žūtbūtinė dvikova, kurią visiems vaikams padedant laimėjo Kanapinis.

Šventės pabaigoje, nuoširdžiai skanduodami „Žėima, žėima, biek iš kėima..“, visus savo negerus ,,darbelius“, pyktį atidavė Morei, kad ji viską išnešiotų po laukus, o patys, laikydamiesi tradicijų, kad per Užgavėnes reikia sočiai valgyti, kimšo į pilvelius ,,gaspadinių“ iškeptus blynus. Ir po tokio triukšmingo žiemos išvarymo, mums tik liko laukti pirmųjų pavasario pranašų.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Z. Sakalauskienė, R. Kontrimienė

ikimokyklinis

musuDarzelis

mazeikiu savivaldybe

smm 180x130

 

olipine

SSM logo