Mes KURIAME
Vietą, kurioje vaikams emociškai saugu augti ir mokytis savo tempu.
Mes VERTINAME
Vaiko individualią patirtį, pasaulio pažinimą eksperimentuojant.
Mes TIKIME
Kad vaiką augina jo šeima, bendruomenė, kultūrinė aplinka.

2017-11-23 „Darnios šeimos laikas“ Sedos darželyje

Jaunimo centras BŪK SAVAS ir Sedos darželis dar 2017 metų pavasarį susitarė dėl bendradarbiavimo veiklose, skirtose ugdyti šeimos kultūrą ir socialinę atsakomybę, tėvystės įgūdžių formavimo projektuose, bei plėtoti pozityvių auklėjimo metodų sklaidą šeimose ir skatinti šeimų telkimąsi. Vasaros pabaigoje LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė finansavimą projektui „Darnios šeimos laikas“. Sedos darželį lankančių vaikų šeimos rugpjūtį buvo kviečiamos prie jūros į stovyklą „Tėvų valanda: STARTAS“. Laikas praleistas stovykloje buvo skirtas mokytis pozityvios tėvystės, prasmingo laiko leidimo su vaikais, bendravimo ir bendradarbiavimo tarp šeimų stiprinimui. Stovyklos vadovė ir psichologė pasiūlė įtraukiančias veiklas tiek vaikams tiek ir jų tėčiams ir mamoms.

 

Prasidėjus rudeniui, bendruomenės šeimos buvo pakviestos į ugdančius užsiėmimus „Tėvų valanda“.

Jaunoms šeimoms buvo organizuojamos įvairios veiklos - ugdomojo pobūdžio užsiėmimai, kurių metu mažamečių vaikų tėvai galėjo gauti informacijos apie sėkmingą bendravimą su vaikais. Užsiėmimai tėvams skirti sąmoningos tėvystės įgūdžių formavimui per pokalbį, diskusiją ir pozityvias patirtis, kuomet užsiėmimuose sudalyvaudavo ir vaikai. Taikant veiklų terapiją buvo pravesti trys užsiėmimai Sedos darželyje. Dalyvavusiųjų teigimu – kiekvienas užsiėmimas praturtino juos ne tik geromis emocijomis, teigiamomis patirtimis, bet ir naujomis žiniomis, kurių prireikia auginant ir auklėjant vaikus.

Projekto vadovė E. Šmitienė pasidžiaugė, kad į projektą mielai įsitraukė savanorės – Sedos darželio socialinė pedagogė V. Pocienė ir logopedė L. Mažrimienė. Jaunųjų šeimų aktyvumas taip pat džiuginantis, domėjimąsis projekto veiklomis, pasiūlymai ir pageidavimai, kuriuos išsakė projekte dalyvavusios mamos ir tėčiai tik parodo, kad tokie bei panašūs projektai yra reikalingi ir stiprinantys šeimas – dalijosi patirtimi E. Šmitienė.

 

Parengė projekto savanorė E.Kleinauskienė

 

ikimokyklinis

musuDarzelis

mazeikiu savivaldybe

smm 180x130

 

olipine

SSM logo