Mes KURIAME
Vietą, kurioje vaikams emociškai saugu augti ir mokytis savo tempu.
Mes VERTINAME
Vaiko individualią patirtį, pasaulio pažinimą eksperimentuojant.
Mes TIKIME
Kad vaiką augina jo šeima, bendruomenė, kultūrinė aplinka.

ŽAISLŲ IR ŽAIDIMŲ ĮTAKA VAIKO RAIDAI

 Virtuali tėvų valanda

2021–01–18

Žaidimai dėl daugelio priežasčių yra labai svarbūs vaiko raidai. Žaisdamas vaikas susipažįsta su aplinka, įgyja žinių. Žaidimai prisideda prie vaiko raidos, nes padeda vaikui mintis skirti nuo veiksmų ir objektų. E. Šmitienė akcentavo, jog visa aplinka, kurioje auga vaikas yra tai, kas galiausiai jį suformuoja kaip žmogų ir asmenybę. Geras žaislas turi būti daugiafunkcis, saugus ir atitinkantis vaiko raidą. Kuo mažiau žaislo funkcija apibrėžta iš anksto, tuo lengviau vaikas jį gali transformuoti pagal savo poreikius. Juk paprastos kaladėlės, pagaliukai, akmenėliai žaidimo metu vaikui gali virsti bet kuo – telefonu, bokštu, mašina ar dar kuo. Tuo tarpu ryškiaspalvis, vieno mygtuko paspaudimu veikiantis žaislas tokių transformacijos galimybių savyje neturi, neskatina vaiko vaizduotės, kūrybiškumo ir dažnai greitai pabosta. Taigi, skirti dėmesio žaislams, sąmoningai parenkant tokius, kurie kryptingai vaiką ugdo, yra svarbi užduotis ugdytojams – tiek vaiko mokytojams, tiek ir vaiko tėvams.

Logopedė V. Bružienė priminė tėvams, kad nuolatinis bendravimas su vaiku taisyklinga, aiškia, turtinga, bet neįmantria kalba – geriausias būdas visapusiškai ugdyti vaikų kalbą ankstyvojoje vaikystėje ir vėlesniais metais. Mokslininkai yra nustatę, kad lavinami sudėtingi rankų judesiai, teigiamai veikia vaiko kalbines galimybes. Lavinant pirštų motoriką, skatiname vystytis kalbą, nes jose esantys centrai susiję su galvos smegenų zonomis, atsakingomis už kalbą, o kai kurie pirštų ir riešo judesiai susiję su aplinkos suvokimu, intelektine smegenų veikla.

3-7 metų vaikams pagrindiniai užsiėmimai, padėsiantys lavinti smulkiąją motoriką bei tinkantys ikimokyklinuko amžiui – piešimas, rašymas, karpymas, smulkių detalių vėrimas, rišimas, pynimas, konstravimas, įvairių įrankių naudojimas. Taip pat lipdukų klijavimas, magnetinių detalių naudojimas specialioms magnetinėms lentoms ar knygelėms – puikus smulkiosios motorikos lavinimas. Labai padeda piešimas pirštais.

 

Psichologė E. Šmitienė, logopedė V. Bružienė

ikimokyklinis

musuDarzelis

darzeliu tinklas

mazeikiu savivaldybe

smm 180x130

 

olipine

SSM logo