„ANT STOGO“

2019-01-24

Priešmokyklinukai visą savaitę nagrinėjo temą ,,Ant stogo“. Ši tema apie kosmosą. Vaikai susipažino su saulės sistemos planetomis, mėgino vardinti ir rašyti jų pavadinimus. Sužinojo, kad senų senovėje buvo išrastas didinamasis stiklas, žiūronai. Vaikams žiūronai labai patiko, todėl visi kartu nusprendėme juos pasigaminti. Savo sukurtais žiūronais ugdytiniai tyrinėjo grupės aplinką.

Savaitės veiklų metu vaikai sužinojo, kad dangaus kūnams stebėti buvo išrastas teleskopas. Išradę teleskopą ir šiek tiek patyrinėję kosminę erdvę žmonės panoro ten nukeliauti. Taip buvo sugalvotos raketos.Visa nauja  informacija buvo pateikiama SMART ekrane. Vaikai geriau įsidėmėjo medžiagą ne tik todėl, kad ši technologija yra nauja ir įdomi, bet ir todėl, kad joje pateikiama medžiaga yra aiški, vaizdi.

Ugdytiniai smalsiai stebėjo raketos pakilimą į kosmosą, pasakas ir filmukus apie Mėnulį, Saulę, Žemę ir žvaigždes. Paskutinę dieną patirtinėje pamokoje, auklėtojos padedami, vaikai plakė kiaušinius, minkė tešlą, kočiojo, formavo savo svajonių  sausainius. Iškeptus sausainius pavadino ,,Žvaigždutėmis“.

Smagu, kad vaikai ne tik džiūgavo, noriai dalyvavo veiklose, bet ir dalinosi per savaitę įgytomis žiniomis. Šią temą dar kartosime ir plačiau domėsimės planetomis bei kitais dangaus kūnais, mus supančia Visata, gyvybe.