Mes KURIAME
Vietą, kurioje vaikams emociškai saugu augti ir mokytis savo tempu.
Mes VERTINAME
Vaiko individualią patirtį, pasaulio pažinimą eksperimentuojant.
Mes TIKIME
Kad vaiką augina jo šeima, bendruomenė, kultūrinė aplinka.

,,Žemaičių tarmės ir papročių puoselėjimas ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus“

2019-11-28

 

Mažeikių r. Sedos darželyje vyko seminaras ,,Žemaičių tarmės ir papročių puoselėjimas ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus“. Seminaro organizatorės ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vilma Pocienė ir Audra Sakalauskaitė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Astra Stonkuvienė, meninio ugdymo mokytoja Vilma Majauskienė pasidalino gerąja patirtimi kaip netradiciniu būdu, etninę kultūrą integruoti į ugdymo procesą. Aiškinosi, su programos dalyviais, kokias tradicijas žemaičiai išlaikė iki šių dienų ir kaip stiprinti ugdytinių ir jų artimosios aplinkos dvasinį ryšį su praeitimi. Mokė žaidimų, pristatė priemones, kurias galėtų pritaikyti savo ugdomojoje veikloje. Parodė improvizuotą vaidinimą ,,Susiedės“. Seminarą užbaigėme išvyka į Sedos m. buvusį A. Plechavičiaus vandens malūną. Dalyvius pasitiko G. Gricienė (TAU rektorė), kuri papasakojo malūno istoriją ir pakvietė apsilankyti jame įrengtoje ,,Kasdienybės“ meno galerijoje. Seminaro organizatorės tikisi, kad puoselėjamos žemaičių tradicijos ir tarmė išliks, nes yra sakoma:

„Tarmie žemaitiu – didelis luobis,

Pamėrštė anuos nieks nenurieto.

Tegu išlėks kap auksa grynuolis

       Kartų kartuoms – lai bus kap švėisuolis…“

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vilma Pocienė ir Audra Sakalauskaitė

ikimokyklinis

musuDarzelis

darzeliu tinklas

mazeikiu savivaldybe

smm 180x130

 

olipine

SSM logo