2019-11-28

Mažeikių r. Sedos darželyje vyko seminaras ,,Žemaičių tarmės ir papročių puoselėjimas ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus“. Seminaro organizatorės ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vilma Pocienė ir Audra Sakalauskaitė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Astra Stonkuvienė, meninio ugdymo mokytoja Vilma Majauskienė pasidalino gerąja patirtimi kaip netradiciniu būdu, etninę kultūrą integruoti į ugdymo procesą. Aiškinosi, su programos dalyviais, kokias tradicijas žemaičiai išlaikė iki šių dienų ir kaip stiprinti ugdytinių ir jų artimosios aplinkos dvasinį ryšį su praeitimi. Mokė žaidimų, pristatė priemones, kurias galėtų pritaikyti savo ugdomojoje veikloje. Parodė improvizuotą vaidinimą ,,Susiedės“. Seminarą užbaigėme išvyka į Sedos m. buvusį A. Plechavičiaus vandens malūną. Dalyvius pasitiko G. Gricienė (TAU rektorė), kuri papasakojo malūno istoriją ir pakvietė apsilankyti jame įrengtoje ,,Kasdienybės“ meno galerijoje. Seminaro organizatorės tikisi, kad puoselėjamos žemaičių tradicijos ir tarmė išliks, nes yra sakoma:

„Tarmie žemaitiu – didelis luobis,

Pamėrštė anuos nieks nenurieto.

Tegu išlėks kap auksa grynuolis

Kartų kartuoms – lai bus kap švėisuolis…“

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vilma Pocienė ir Audra Sakalauskaitė