Edukacinė išvyka į Sedos malūno Kasdienybės meno galeriją

Sedos darželio priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutė“ projektas „Keliaukime po Žemaitiją“ suteikia galimybę ugdytiniams lankytis, pažinti savo gyvenamosios vietos istorines vietas, muziejus, architektūrinius paminklus.

Lapkričio 8-tosios rytą, apsilankėme buvusiame Aleksandro Plechavičiaus malūne. Malūnas kaip turintis istorinę ir architektūrinę vertę įtrauktas į Lietuvos Respublikos nekilnojamų kultūros vertybių registrą. Buvęs Sedos dvaro (Sapiegų) malūnas ir užtvanka minimi jau 1613 m. Jis buvo medinis. XIX a. jo vietoje pastatytas mūrinis malūnas.

Dabartinis malūno savininkas Darius Lauraitis geranoriškai priėmė idėją atnaujintame malūne įrengti meno galeriją, kurioje būtų ne tik pristatomas tradicinis menas, bet ir parodyta, kaip išmoningai Žemaitijos regiono žmonės moka papuošti savo gyvenimo kasdienybę.

Kasdienybės meno galerijoje vaikai susipažino su Žemaitijos krašto Platelių miesto tautodailininkų darbais, Palmyros Damijonaitienės iš Rokiškio rankų darbo austomis tautinėmis juostomis. Sedos auksarankių nertais megztais drabužiais, riešinėmis, servetėlėmis, tapytais, siuvinėtais kryželiu paveikslais, austomis tautiniams kostiumams medžiagomis.

Kiekviena išvyka vaikams suteikia galimybę pamatyti, patirti, sužinoti kažką naujo. Patirtus įspūdžius vaikai perteikė ant balto popieriaus lapo, o grįžę į savo namus pasakojo tėveliams, sesutėms, broliukams, seneliams.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos A. Stonkuvienė ir I. Monstavičienė