Mes KURIAME
Vietą, kurioje vaikams emociškai saugu augti ir mokytis savo tempu.
Mes VERTINAME
Vaiko individualią patirtį, pasaulio pažinimą eksperimentuojant.
Mes TIKIME
Kad vaiką augina jo šeima, bendruomenė, kultūrinė aplinka.

Auginu sveikatos medį

Džiaugiamės, kad Mažeikių r. Sedos darželis, nuo 2017 m. vadinama sveikatą stiprinanti mokykla, kuri vykdo programą ,,Auginu sveikatos medį”. Programos tikslas – bendromis pedagogų, specialistų bei tėvų pastangomis formuoti visą apimančią sveikatos stiprinimo sistemą, palankią fizinę ir psichosocialinę aplinką vaiko ugdymui. Savo aktyviomis veiklomis norime prisidėti prie sveikos visuomenės kūrimo. Visi žinome, kad tik veikdami kartu padarome daugiau ir didesnius darbus.

Mūsų darželyje nuo pat mokslo metų pradžios vaikai kviečiami dalyvauti fizinį aktyvumą skatinančiose veiklose. Rugsėjo mėnesį dalyvavome akcijoje ,,Pajudėk, pakrutėk, tu sportuoti netingėk”. Šios akcijos tikslas – skatinti visą darželio bendruomenę daryti rytinę mankštą, skleisti informaciją apie judėjimo naudą, fizinį aktyvumą. Akciją užbaigėme visuotine mankšta su darželio bendruomene.

Mūsų darželis prisijungė prie Europos judumo savaitės, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą, važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai.

Rugsėjo 13 d. surengtas žygis pėsčiomis po Sedos gatveles ,,Žingsniuokime kartu”. Lietingas oras nesutrukdė žygio. Lydimi tėvelių, su gera nuotaika ir sveikatą stiprinančios mokyklos vėliava, skatinome tvarų judėjimą.

Prisijungėme prie akcijos ,,Diena be automobilio”. Raginome darželio bendruomenę šią dieną išsiversti be automobilio. Atkreipėme bendruomenės dėmesį į oro taršos problemas. Skatinome kuo daugiau važinėti dviračiais, nes kiekviena diena darželyje – tai dviratukų diena. Manome, kad nuo mažens skatindami vaikus važinėtis dviračiais, ugdome vaikų sampratą apie aktyvų, sveiką gyvenimo būdą.

Priešmokyklinės grupės vaikai kartu su mokytojomis Irena Monstavičiene ir Astra Stonkuviene vykdė akciją ,,Apibėk mokyklą”.

Džiaugiamės, kad visa darželio bendruomenė aktyviai įsitraukia į vaikų fizinį aktyvumą ir sveikatą stiprinančias veiklas. Tikime, kad siekdami sveikatą stiprinančios mokyklos programos "Auginu sveikatos medį” tikslo, užauginsime sveikus, sąmoningus vaikus.

                                                                                         

                                                                                            Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilma Pocienė ir  priešmokyklinio ugdymo mokytoja Astra Stonkuvienė

Nuotraukos iš D. Strikaitytės asmeninio albumo

ikimokyklinis

musuDarzelis

mazeikiu savivaldybe

smm 180x130

 

olipine

SSM logo