Maitinimas

15 DIENŲ VALGIARAŠTIS 1-3 METŲ VAIKAMS

15 DIENŲ VALGIARAŠTIS 4-7 METŲ VAIKAMS

ALERGIJA AR MAISTO NETOLERAVIMAS

Jeigu pavalgę blogai jaučiamės - pykina, sutrinka virškinimas, dažnai manome, kad maistas buvo nešviežias. Įmanoma, kad prastos savijautos priežastis kita - su maistu į organizmą gali patekti mikrobų sukeliamų užkratų, pavyzdžiui, su kiaušiniais ir pieno produktais - salmoneliozė, su mėsos ir žuvų konservais - botulizmas. Fizinių negalavimų gali sukelti ir maiste esančios nuodingosios medžiagos, pavyzdžiui, vyšnių, slyvų kauliukuose esantis cianidai. Tokie mikrobų ir nuodingų medžiagų sukelti negalavimai vadinami toksinėmis reakcijomis.

Tačiau blogos savijautos priežastis gali būti jautrumas kuriai nors sudėtinei valgio daliai, t.y. gali pasireikšti alerginė reakcija. Taip pat liguistą būseną sukelia ir maisto netoleravimas, tad pačiam žmogui labai sunku suprasti, kas būtent sukėlė negalavimą.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai pažymi, kad imuninės reakcijosbūdingos maisto medžiagų sukeltoms alergijoms, tuo tarpu nepageidaujamos neimuninės reakcijos į tam tikrus maisto produktus gali pasireikšti dėl maisto netoleravimo (pvz., laktozės netoleravimas), farmakologinio efekto (pvz., migrena, sukelta cheminių medžiagų, tokių kaip aspartamas, mononatrio glutamatas, nitratai/nitritai, alkoholis, kava ir šokoladas) arba toksinio efekto (apsinuodijimas maistu).

Alergija - tai neįprasta organizmo imuninės sistemos reakcija į aplinkoje esančias medžiagas, kurios daugeliui žmonių visiškai nekenksmingos. Alergines reakcijas gali sukelti ne tik pats maisto produktas, bet ir į jį įdėti maistiniai dažai, konservantai, tirštikiai ar pagardai. Siekiant išsiaiškinti tikruosius tokių reakcijų sukėlėjus, atliekami alergenų tyrimai.

Tuo tarpu maisto netoleravimas, kaip aiškina Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Mitybos skyriaus vyriausioji specialistė Vita Gapšytė, yra reakcija į maistą, kurioje nedalyvauja imuninė sistema.  Priešingai nei esant alergijai, kartais žmonės netoleruojantys tam tikro produkto, suvalgę nedidelį jo kiekį, nejaučia jokių nepageidaujamų reakcijų.

                Pagrindiniai alergijos ir maisto netoleravimo skirtumai:

ALERGIJA NETOLERAVIMAS
Gali atsirasti staiga Dažniausiai išsivysto palaipsniui
Kyla dėl imuninių procesų Imuniniai procesai nedalyvauja
Gali išsivystyti gyvybei pavojingos būklės Pavojus gyvybei žymiai mažesnis
Simptomus gali išprovokuoti ir mažas medžiagos kiekis Mažas medžiagos kiekis gali neturėti įtakos sveikatos pablogėjimui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ikimokyklinis

musuDarzelis

darzeliu tinklas

mazeikiu savivaldybe

smm 180x130

 

olipine

SSM logo