Nenumaldomai atėjo diena, kai „Bitutės“ grupės priešmokyklinukai turi atsisveikinti su darželiu. Gegužės 30 d. vaikučiai su tėveliais, darželio darbuotojai, svečiai rinkosi į išleistuvių šventę. Šventiškai pasipuošę, tautiniais rūbeliais, mažieji mūsų absolventai taip nuoširdžiai dainavo, šoko, deklamavo eilėraštukus. Ir labai susikaupę atlikinėjo įvairias užduotėles, kad įrodytų visiems susirinkusiems, jog tikrai jau yra pasiruošę keliauti į mokyklą. Direktorė, Birutė Radavičienė, kiekvienam vaikučiui įteikė diplomą, patvirtinantį, kad jie baigė priešmokyklinio ugdymo programą ir palinkėjo sėkmės mokykloje. Grupių auklėtojos padovanojo po gražų suvenyrą.

,,Boružiukų“ gr. vaikai su auklėtojomis sukvietė visus į šeimos šventę ,,Myliu mamą ir tėvelį, ir močiutę, ir senelį“. Vaikai džiugino tėvus smagiomis dainelėmis, kuriuos paruošė meno ugdymo pedagogė Vilma Majauskienė. Šventės dalyviai smagiai praleido laiką su Pepe Ilgakojine (auklėtoja V. Pocienė) ir jos draugais Anika (auklėtojų padėjėja D.Butkuvienė) ir Tomiu (auklėtoja G. Aušinskienė). Visus nustebino Pepė Ilgakojinė, kuri parodė paslėpto lobio žemėlapį. Pasitarę, pagalvoję visi surengė žygį-ieškoti paslėpto lobio. Žygyje visų laukė staigmenos, įvairios užduotys. Labiausiai džiaugėsi vaikai atrastu lobiu-lagaminą pilną vaisių. Džiaugiamės, kad vaikai su savo artimais žmonėmis praleido dar vieną staigmenų pilną dieną.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė V. Pocienė

Pavasarėli, tu gražus
Pavasarėli, tu šviesus!
Į mano mamytę esi panašus!
Kaip žemė, kaip oras,
Kaip saulė skaisti,
Mamyte, tu man
Reikalinga esi.

Šiais gražiais, šiltais žodeliais vaikučiai pradėjo šventę ,,Aš širdyje labai myliu savo mamą“.

Motinos diena – nuostabi šeimos šventė, todėl „Drugelių“ ir ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai kartu su auklėtojomis Z. Sakalauskiene, R. Kontrimiene, bei meninio ugdymo pedagoge V. Majauskiene pakvietė visas grupės mamytes į šventę. Šventiškoje salėje iš visų mažų širdelių liejosi mažųjų dainelės, jausmingi eilėraštukai ir nuotaikingi muzikiniai žaidimai. Labiausiai jaudinanti šventės akimirka – vaikučių dovanėlės mamytėms. Šventės pabaigoje vaikai pakvietė mamas senam-naujam šokiui ,,Du gaideliai“.

Jau septinti metai iš eilės vyksta Mažeikių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų futbolo festivalis „Futboliukas-2018“. Šioje sporto šventėje dalyvavo ir mūsų darželio ugdytiniai, „Bitutės“ grupės auklėtiniai ir jų tėveliai. Visi futbolo festivalio dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos futbolo federacijos, Telšių AFF ir „FK Atmosfera“ ir Mažeikių rajono švietimo skyriaus įsteigtais prizais, kiekvienas dalyvis atminimo medaliu. Už aktyvų vaikų dalyvavimą ir puikų mažujų futbolistų pasirodymą, esame labai dėkingi judesio korekcijos specialistui Mariui Zozai. Treneris sugebėjo sudominti vaikus futbolo žaidimu ir sudarė visas sąlygas, kad mažieji sportininkai galėtų lankyti visus mokslo metus futboliuko treniruotes.

Paskutinę pavasario dieną darželyje vyko šventė, skirta paminėti vaikų gynimo dieną. Šventėje netikėtai pasirodė dvi boružėlės, kurios ieškojo vasaros ir skrisdamos pro darželį viena nuo kitos pasimetė, tačiau vaikų pagalba ir šokiais jos vėl susitiko. Boružėlės vaikams pravedė mankštą, dainavo daineles ir skyrė užduotį – nupiešti piešinius vasarai, kad ji greičiau pasirodytų. Kai piešiniai buvo nupiešti vaikų laukė staigmena, boružėlės juos pavaišino skaniausiais ledais. Atsigaivinus vaikai pūtė muilo burbulus ir smagiai šoko.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogės Valda Bružienė, Judita Kačerauskienė

Trys žodžiai visada šalia: švara, mankšta ir sveikata!

Visą gegužės mėnesį Sedos darželyje vyko Mankštiada, kurią vedė visos grupės. Pasitaikius gražiam orui, vaikai kartu su auklėtojomis sportavo lauke. Skambant muzikai, vaikai atliko įvairiausius judesius, šokinėjo ant vienos kojos, suko rankas, kraipė galvą, krypavo kaip žąsytės ir atliko kitus mankštos pratimus. Vaikai patyrė džiugių ir teigiamų emocijų.

Saulėtą penktadienio rytą, Sedos darželyje vyko masinis bėgimas už saugią ir sveiką vaikystę. Kiekviena grupė turėjo skirtingos spalvos marškinėlius: kiškučiai – mėlyni, boružiukai – raudoni, meškučiai – žali, bitutės – geltonos, drugeliai – balti. Išklausę bėgimo taisykles, vaikai sutarė, kad bėgs gražiai nieko neaplenkdami, nesistumdydami, pasiruošė startui ir išgirdę švilpuko garsą pradėjo bėgti aplink visą darželio teritoriją. Bėgimo trasoje jų laukė ir kliūtys, vaikams reikėjo įveikti suvingiuotą kelią, kurio gale laukė finišas. Kai visi vaikai pasiekė finišą, vienas kitam paplojo ir visi kartu draugiškai nusifotografavo.

,,Boružiukų“ gr. auklėtojos V.Pocienė ir G. Aušinskienė, kartu su vaikais ir jų tėveliais, meninio ugdymo pedagoge V. Majauskiene, šventė pavasario šventę ,,Velykiniai margučiai atriedėjo‘‘. Visi dalyviai dainavo, deklamavo išmoktus eilėraštukus, šoko ratelius, rideno atsineštus margučius, žaidė žaidimus. Labiausiai visus nustebino netikėto svečio Velykų bobutės (Mažeikių r. bibliotekos, Sedos filialo vaikų skyriaus darbuotoja Janinos Kelerienės) apsilankymas, kuri pasekė pasakėlę ir papasakojo apie Velykų papročius. Balandžio ketvirta–tarptautinė vaikiškos knygos diena, todėl bibliotekininkė ragino nepamiršti knygos ir kuo daugiau praleisti laiko skaitant vaikams vaikiškas knygeles. Džiaugiamės galėdami pabūti kartu ir pasidžiaugti atėjusiu pavasariu.

"Pedagogas yra ne darbas, o gyvenimo būdas" (Austėja Landsbergienė). Išties, kas gali pasakyti kiek valandų per savaite dirba pedagogas, kiek ir kokių darbų padaro... Tik mylintis savo darbą žmogus, gyvenantis juo, siekiantis neatsilikti nuo laikmečio, nuolat atnaujinantis savo žinias, o svarbiausia, mylintis vaikus, gali dirbti pedagogu. Nors pedagogai dirba labai daug, tačiau jų darbo „vaisiai“ ne visada pastebimi. Didžioji darbo dalis nematoma: pasiruošimas veikloms, priemonių gaminimas, bendravimas su tėvais, renginių organizavimas ir t.t. Pedagogo darbe labai svarbu neužsidaryti savyje, dalintis savo idėjomis, semtis patirtie iš kolegų...

Saulėtą ir gražią balandžio 23 dieną, visa Sedos darželio bendruomenė sugužėjo į miesto stadioną, į sporto šventę. Buvo minimas Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metis.

Šiuo renginiu norėjome priminti, kad ugdymo įstaigos skirdamos dėmesį akademiniams pasiekimams, tiek pat pastangų turi skirti ir sveikos visuomenės kūrimui. Džiugu, kad Mažeikių r. Sedos darželis yra tarp 430 šalies mokyklų, priklausančių Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui.

Nuo mažens skiepijamas noras skaityti tampa vitaminu, stiprinančiu vaiko psichiką ir protą, mažinančiu priklausomybę nuo interneto, virtualaus pasaulio ir masinės kultūros.

Sausio – kovo mėnesiais darželyje buvo vykdomas projektas ,,Čiulbėkite knygų paukščiai“. Projekto tikslas – skatinti tėvus skaityti knygas vaikams. Perskaitę knygą, tėveliai su vaikais, ant anketos -paukščio turėjo užrašyti knygos autorių, pavadinimą, grupės pavadinimą ir apgyvendinti jį ant medžio šakų.

Projekte galėjo dalyvauti ne tik tėveliai, pedagogai, bet ir skaitantys priešmokyklinės grupės vaikai.

Šiais mokslo metais, priešmokyklinės grupės „Bitutė“ ugdytiniai, dalyvavo mainų programoje su Mažeikių L/D „Berželis“ priešmokyklinukais. Balandžio mėn.17 dieną, vyko atsakomasis vizitas į Mažeikių L/D „Berželis“. Pedagogai organizavo linksmadienį „Draugystės ratui - gerumo sparnai".

Buvo organizuojama nuotaikinga kelionė po L/D „ Berželis“. Susiradome naujų draugų, žaidėme, bendravome, dalinomės įspūdžiais.

Mažeikių rajono, priešmokyklinio ugdymo pedagogų, organizuotas 2017/2018 m.m. mainų programos tikslas buvo: geranoriškai, konstruktyviai bendradarbiauti su kitais Mažeikių rajono, priešmokyklinio ugdymo vaikais ir pedagogais. Plėtoti pedagogų profesines kompetencijas. Mokytis būti tolerantiškiems. Domėtis nauja aplinka. Susirasti naujų draugų.

Šiandien Sedos darželio vaikučius aplankė vitražinis lėlių teatras „Vaivorykštė“, kuris parodė autorius ir režisierius Petro Mendeikos pjesę „Drąsus mažylis“.

Kelių dešimčių vitražinių lėlių, sceninių efektų ir gyvo bendravimo su vaikais pagalba spektaklyje vaidinantys profesionalūs aktoriai pasakojo istoriją apie tai, kaip ir kur susirasti draugą, kai ištinka bėda, kaip tą draugą atpažinti, gerbti, vertinti ir mylėti, nes tik tikras draugas nelaimėje padės ir kad to draugo nereikia ieškoti už jūrų marių – jis visada šalia. Bet ar mokame jį atpažinti ir įvertinti, ir ar visi turime tokį draugą, klausia spektaklyje vaidinantys aktoriai.

Balandžio mėn. 13 dieną, Sedos darželio priešmokyklinukai, dalyvavo konferencijoje. Su vaikais vykome į Renavo dvarą, kur vyko respublikinė ikimokyklinių įstaigų mokslinė-praktinė konferencija „Mažų vaikų ugdymas. Šimtmečio vaikai“. Mokslinėje-praktinėje konferencijoje dalyvavo 70 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų iš Kretingos, Plungės, Kuršėnų, Kelmės ir Mažeikių rajonų. Pranešimus skaitė ir aktualiausia informacija su pedagogais dalijosi lektoriai iš Klaipėdos bei Šiaulių universitetų, apie gerąją patirtį, įgytą ugdant šiandieninius vaikus, pasakojo įvairių lopšelių-darželių atstovai. Konferencijos dalyviai buvo parengę ir stendinių pranešimų.

Mūsų ugdytiniai parodė muzikinę kompoziciją - "Mažieji žemaitukai". Meno vadovė Vilma Majauskienė.


Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Irena Monstavičienė ir Astra Stonkuvienė

Jau tapo tradicija, kad per Žemės dienos mėnesio renginius, mūsų darželyje vyksta Sedos darželio ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkursas „Žemė žydi“. Šiemet renginys organizuojamas jau trečią kartą. Konkursui ruošėsi vyresniųjų grupių ugdytiniai ir   Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos pirmų ir trečių klasių mokiniai.

Ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkurso „Žemė žydi“ tikslas: ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninę raišką, kūrybinius gebėjimus, įprasminti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio svarbą. Puoselėti ikimokyklinių, priešmokyklinių grupių ir pradinių klasių bendruomenių tautinę pilietinę savimonę, skatinti pasididžiavimą savo šalimi, būti svarbiais ir aktyviais valstybės piliečiais.

Pirmadienio rytmetį, priešmokyklinės grupės vaikai, vyko į Sedos polikliniką – odontologijos kabinetą. Ugdytiniai buvo supažindinti su odontologo darbu, darbo įrankiais, kabinetu. Buvo suteikta informacija apie taisyklingą burnos higienos priežiūrą.

Mums atsakė į klausimą, kiek dantų priežiūros priemonių reikia šešiamečiui vaikui?

Odontologų teigimu, įprastinei burnos sveikatos priežiūrai pakanka dantų šepetėlio ir dantų pastos. Higieninį dantų siūlą naudoti savarankiškai galima nuo 12 metų. Iki 6 metų burnos skalavimo skysčiai nerekomenduojami. Vyresniems vaikams, turintiems didelę dantų ėduonies atsiradimo riziką, skalavimo skysčiai skiriami tik kaip profesionalios fluoro terapijos dalis.

Sedos darželio priešmokyklinukai pasižymi smalsumu, išradingumu ir dideliu noru keliauti ir viską pamatyti. Kovo 7 dieną, nuvykę į Sedos Vytauto Mačernio gimnaziją, iš arčiau susipažinome su šia mokykla. Mus pasitiko gimnazijos direktorė Aušra Kazlauskienė. Pabendravusi su vaikais ir atsakiusi į vaikų pateiktus klausimus, pasidžiaugė būsimaisiais šauniais pirmokėliais. Mūsų kelionė po mokyklą tęsėsi toliau. Apsilankėme sporto salėje, valgykloje, bibliotekoje, logopedės kabinėte. Susitikome su pradinių klasių mokiniais. Dalyvavome edukaciniame užsiėmime - „Drauge pasitinkam Lietuvos   100-metį“. Susiradome naujų draugų, teko pamatyti ir pabendrauti su būsima mūsų mokytoja. Vaikų smalsumui, aktyvumui, pažinimo poreikiui nebuvo ribų.

Valstybės piliečiu tampama tik gimus. Jo pilietiškumas, kaip žmogaus asmenybės savastis, pradeda formuotis nuo pat jo atėjimo į šį pasaulį. Pilietiškumo ir tautiškumo ugdymas – svarbus ir sunkus darbas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio ir pastangų. Pilietiškumo ugdymas nėra pasirengimas gyvenimui – tai pats gyvenimas.

Vasario 14 dieną, priešmokyklinio ugdymo grupės ,, Bitutė“ auklėtojos ir jų ugdytiniai išsiruošėme į skvarbiusią gyvenamosios vietos įstaigą - Sedos seniūniją.

Išvykos tikslas: skatinti vaikus būti dorais ir aktyviais valstybės piliečiais, domėtis ir susipažinti su gyvenamosios vietos įstaigomis, jų darbo pobūdžiu.

,,Jeigu dar kas nors nežino, eisim šiandien kepti blynų...“

Užgavėnės – žiemos palydų ir grįžtančio pavasario šventė. Pasipuošę įvairiomis kaukėmis ir išsidažę veidus, garsiai triukšmaudami, grodami, dainuodami, ,,Drugelių“ grupės vaikai su auklėtojomis ir muzikos vadove Užgavėnių dieną pradėjo nuo persirengėlių eitynių po grupes ir kartu kvietė visus į salę švęsti Užgavėnių. Linksmai sukdamiesi rateliuose ir dainuodami žemaitiškas dainas, vaikai susipažino su pagrindiniais Užgavėnių šventės personažais, burtais, draudimais, spėliojimais. O šventės kulminacija tapo Lašininio ir Kanapinio žūtbūtinė dvikova, kurią visiems vaikams padedant laimėjo Kanapinis.

Meškučių“ grupės vaikai dalyvavo Sedos kultūros centro organizuotame piešinių konkurse ,,MANO LIETUVA!”. Vaikai dirbo kartu ir konkursui pateikė piešinį ,,Seda švenčia Lietuvos gimtadienį…”. Darželinukų pastangos neliko nepastebėtos – pelnytas didelis, saldus prizas.

Penktadienį Pietų Korėjoje suliepsnos olimpinė ugnis: prasideda 23-ios žiemos olimpinės žaidynės.

Prie šios šaunios sporto šventės prisijungė ir Sedos darželio ,,Meškučių“ grupės vaikai. Nusipiešus olimpinius žiedus, pasižadėjus draugiškai sportuoti, buvo paskelbta ,,Meškučių“ olimpiados pradžia.

Sedos miesto bibliotekoje surengta Sedos darželio ugdytinių piešinių paroda, skirta Lietuvos 100-ąjam gimtadieniui.

Sniego patalas užklojo laukus ir miškus. Žiemą paukšteliams ir žvėreliams tikras išlikimo metas. Nuo sausio 22 iki 26 dienos Sedos darželyje vyko akcija ,,Baltasis badas“, kurios tikslas- padėti alkaniems miško paukšteliams ir žvėreliams maistu. Akcijos organizatoriai auklėtojos G. Aušinskienė ir V. Pocienė.

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis.

Kiekvienais metais, Sedos darželio priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Bitutė“ vaikai, vyksta į  Sedos miesto biblioteką paminėti ir pagerbti Laisvės gynėjų dieną. Tą dieną, kai Lietuvos žmonės negailėdami savo gyvybės kovojo už mūsų šalies laisvę, mūsų ugdytiniai dar nebuvo gimę. Iš mūsų, suaugusiųjų jie sužino, kad viena didžiausių bausmių žmogui – laisvės atėmimas, nes prarasdamas laisvę, asmuo tarsi netenka ir savo galių, savo balso, savojo „aš“.

Kiekvienais metais, Advento laikotarpiu, Sedos darželio priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Bitutėˮ vaikučiai, aplanko Sedos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės ligonius.

Gruodžio 14 d. kai įsibėgėjo pasiruošimas, šv. Kalėdoms, ,,Kiškučių“ grupės auklėtojos bei vaikučiai su tėveliais surengė popietę, kurios metu gamino žaisliukus. Vaikai iš sūrios tešlos prikepė eglučių, žvaigždučių, avyčių ir kitokių formų žaisliukų, o tėveliams atėjus beliko juos papuošti, nuspalvinti. Visi su dideliu džiaugsmu kūrė žaisliukus, kalbėjosi, dalijosi savo prisiminimais, praleido laiką kartu su vaikais. Kai žaisliukai buvo pagaminti, visi atsisėdome išgerti arbatos iš savo mieliausių puodelių. Kitą dieną vaikai su auklėtojomis pakabino žaisliukus ir papuošė grupės žaliaskarę.

Kai vėjas nuplėšė paskutinį lapą, atkeliavo žiema. Prasidėjo adventas – gerumo metas.

Gruodžio 4-8 d. ,,Drugelių“ ir ,,Palėdžiukų“ grupėje prasidėjo gerumo savaitė. Kiekvieną dieną nuoširdžiai ir draugiškai priėmėme viso darželio grupių vaikus su auklėtojomis pas save į svečius. Nuoširdžiai bendravome, džiaugėmės, linksminomės, dalinomės gerumu ir ruošėme malonias staigmenas – kepėme kalėdinius sausainius, gėrėme gardžią žolelių arbatą, žaidėme pačių pasigamintu plastilinu.

2017 12 122017 12 122017 12 122017 12 122017 12 122017 12 12

Kalėdos atskubėjo, atsivežė draugų,
Draugai šalia susėdo ir buvo mums smagu.
Mes dūkome ir šėlom, dainavom ir draugavom,
Visi šalia susėdę tikrai nenuobodžiavom.

Gruodžio mėn. 12 dieną, Sedos darželio priešmokyklinukai sulaukė svečių. Pas mus svečiavosi Mažeikių L/D „ Berželis“ priešmokyklinių grupių „ Spinduliukas“ ir „Pelėdžiukai“ ugdytiniai. Juos atlydėjo auklėtojos Ilona Gorelytė ir Irena Daukšienė.

Kalėdų džiaugsmai, Naujų metų linksmybės nutolo. Atėjo laikas atsisveikinti ir su gražiausia šių švenčių viešnia – įvairiaspalvėmis girliandomis šviečiančia eglute. Visų grupių vaikai rinkosi į salę norėdami padėkoti eglutei už dovanas, už linksmą šventinę nuotaiką, bet netikėtai pakliuvo į pasaką.

Nykštukas miškinukas, vardu ,,Sveikuoliukas” ( A.Sakalauskaitė), papasakojo vaikams kaip jis miške gyvena, kokius darbus dirba. O didžiausia jo svajonė - susirasti draugų ir kartu su jais šokti, dainuoti, šėlioti…

Mūsų arbatos puodeliai,
Pilni arbatėlės kvapnios.
Gražiai prie stalelio susėdę,
Ragausim arbatėlės kvapnios.

Gruodžio mėnesio kiekvieną penktadienį visos darželio grupės skiria laiko arbatos popietei, kurios metu ragauja skaniausias, kvapniausias žolelių arbatas iš savo mėgstamiausių puodelių. Šia popiete skatiname vaikus dažniau gerti arbatas, susėsti kartu su draugais, mokomės gražaus elgesio prie stalo.

Šių metų lapkričio 10-30 d. priešmokyklinio ugdymo grupė ,,Bitutėˮ, vykdėme projektą ,,Ežiuko namelis”.

Projekto tikslas: supažindinti vaikus su ežio gyvenimo būdu, jo nauda gamtai, bei žmogui.

Jaunimo centras BŪK SAVAS ir Sedos darželis dar 2017 metų pavasarį susitarė dėl bendradarbiavimo veiklose, skirtose ugdyti šeimos kultūrą ir socialinę atsakomybę, tėvystės įgūdžių formavimo projektuose, bei plėtoti pozityvių auklėjimo metodų sklaidą šeimose ir skatinti šeimų telkimąsi. Vasaros pabaigoje LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė finansavimą projektui „Darnios šeimos laikas“. Sedos darželį lankančių vaikų šeimos rugpjūtį buvo kviečiamos prie jūros į stovyklą „Tėvų valanda: STARTAS“. Laikas praleistas stovykloje buvo skirtas mokytis pozityvios tėvystės, prasmingo laiko leidimo su vaikais, bendravimo ir bendradarbiavimo tarp šeimų stiprinimui. Stovyklos vadovė ir psichologė pasiūlė įtraukiančias veiklas tiek vaikams tiek ir jų tėčiams ir mamoms.

 

ikimokyklinis

musuDarzelis

mazeikiu savivaldybe

smm 180x130

 

olipine

SSM logo