2018-04-09 Edukacinė išvyka į Sedos polikliniką

Pirmadienio rytmetį, priešmokyklinės grupės vaikai, vyko į Sedos polikliniką – odontologijos kabinetą. Ugdytiniai buvo supažindinti su odontologo darbu, darbo įrankiais, kabinetu. Buvo suteikta informacija apie taisyklingą burnos higienos priežiūrą.

Mums atsakė į klausimą, kiek dantų priežiūros priemonių reikia šešiamečiui vaikui?

Odontologų teigimu, įprastinei burnos sveikatos priežiūrai pakanka dantų šepetėlio ir dantų pastos. Higieninį dantų siūlą naudoti savarankiškai galima nuo 12 metų. Iki 6 metų burnos skalavimo skysčiai nerekomenduojami. Vyresniems vaikams, turintiems didelę dantų ėduonies atsiradimo riziką, skalavimo skysčiai skiriami tik kaip profesionalios fluoro terapijos dalis.

Vaikams skirtų dantų pastų įvairovė šiandien labai didelė. Išrinkti tinkamiausią, kartais tampa nelengva užduotimi. Vaikiškos dantų pastos yra malonaus, priimtino vaikui aromato ir skonio, tai paskatina mažuosius domėtis dantų higienos ritualu. Medžiagos, pasižyminčios saldžiu skoniu ir naudojamos dantų pastų sudėtyje, yra nemetabolizuojamos (nevalgomos) ėduonį sukeliančių burnoje esančių bakterijų (Streptococcus mutans), todėl apsaugo nuo skylučių atsiradimo. Taigi pagrindinė dantų pastos užduotis yra palengvinti apnašų pašalinimą nuo danties paviršiaus.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Irena Monstavičienė ir Astra Stonkuvienė