Mes KURIAME
Vietą, kurioje vaikams emociškai saugu augti ir mokytis savo tempu.
Mes VERTINAME
Vaiko individualią patirtį, pasaulio pažinimą eksperimentuojant.
Mes TIKIME
Kad vaiką augina jo šeima, bendruomenė, kultūrinė aplinka.

2017-11-15 Renginys „SOSITĖKA ŽEMAITOKAA...“

Renginio „ SOSITĖKA ŽEMAITOKAA...“, skirto jau tradicija tapusio, kiekvienais metais, Sedos darželyje, paminėti ir prisiminti žemaičių tarmę – senolių kalbą. Renginį organizavo Sedos darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogės Irena Monstavičienė ir Astra Stonkuvienė.

TIKSLAS: Puoselėti pagarbą žemaičių tarmei, tautos tradicijoms.

Uždaviniai:
• žadinti vaikų norą pažinti, sužinoti apie žemaičių papročius ir tradicijas;
• stiprinti dvasinį ryšį su praeitimi;
• skiepyti pagarbą vyresnio amžiaus žmonėms, savo seneliams;
• siekti, kad vaikai pasijustų tikrais šventės dalyviais ir patirtų kūrybinį džiaugsmą, rudenio nuotaiką.

Visą vakarą skambėjo liaudies muzika ir dainos.Renginyje dalyvavo Sedos darželio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai, jų tėveliai, pedagogai, ir kiti darželio darbuotojai, Sedos kultūros centro folkloro ansamblis „Rėmolee“ dalyviai.

Mokytoja Gražina Vainutienė kvietė visus pasimokyti šokti liaudies šokius „Kepurinskis“, „ Šiaučios kriačios“, „ Suktinukas“, „ Šuldi ruldi“. Darželio vaikai taip pat parodė savo pasirodymus, kurie skambėjo žemaičių tarme.

Sedos darželio direktorė Birutė Radavičienė, padėkojo visiems šventės dalyviams už aktyvų dalyvavimą ir linksmą šventę. Buvo įteikti padėkos raštai , Sedos kultūros centro folkloro ansamblio „Rėmolee“ vadovui Gintui Griškėnui ir renginio organizatorėms.

Sedos darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė Irena Monstavičienė

ikimokyklinis

musuDarzelis

mazeikiu savivaldybe

smm 180x130

SSM logo